Zwiedzanie Nowej Huty trabantem

Zbudowana po wojnie Nowa Huta – będąca dziś integralną częścią Krakowa – zasługuje na dokładne zwiedzenie. W celu nowoczesna dzielnica dziś ma wielką wartość historyczną, a jej budynki są obecnie pomnikami architektury. Najstarsza część Nowej Huty ulokowana jest wokół placu Centralnego. Ten jednolity zespół architektoniczny, realizujący założenia socrealizmu, przykuwa uwagę przede wszystkim swą monumentalnością.

Architektury i specyfiki Nowej Huty nie sposób zrozumieć w oderwaniu z jej historii. Nowa Huta jest produktem konkretnego ustroju społecznego, którego idee wyraźnie odbiły się na kształcie osiedla. Miała być organizmem miejskim opartym na całkiem nowych wartościach, o charakterze całkowicie odmiennym od pobliskiego Krakowa.

Te specyfikę historyczną doskonale rozumieją właściciele firmy CrazyGuides, którzy oferują poznawanie Nowej Huty w ciągu wycieczek w stylu retro, pozwalających nie tylko obejrzeć specyficzną zabudowę dzielnicy, ale także na chwilę przenieść się w ciągu. Wycieczki indywidualne odbywają się trabantami, wycieczki grupowe starymi autobusami, tzw. ogórkami. Program wycieczki obejmuje nie tylko podziwianie nowohuckich widoków, ale też picie kawy z fusami, obiad w ba-rze mlecznym oraz wizytę w miesz-kaniu-skansenie z czasów PRL-u.

Pomyślano o każdym szczególe – od meblościanek po stroje obsługi. Usługi firmy CrazyGuides są szczególnie popularne wśród obcokrajowców odwiedzających Kraków – dla nich stanowi to możliwość poznania zupełnie innego świata. Dla polskich turystów rejs po Nowej Hucie że stanowić doskonałą okazją do poznania (dla najmłodszych) lub przypomnienia sobie (dla nieco starszych) dawnych czasów. Jednodniowa wycieczka z firmą CrazyGuides na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego turysty. Rzadko zdarzają się firmy turystyczne z tak jasną wizją swojej oferty, z tak oryginalnymi pomysłami i z taką dbałością o każdy szczegół.

Trabant Nowa Huta

Zostaw komentarz.