Psie zaprzęgi

Uzdrowiskowa miejscowość Świeradów–Zdrój, położona w stóp Gór Izerskich, od wielu lat przyciąga kuracjuszy, narciarzy, snowboardzistów i wielbicieli aktywnego górskiego wypoczynku.

Okolica słynie jako jedyne z najciekawszych miejsc dla amatorów białego szaleństwa ze względu na atrakcyjne warunki śniegowe (już od listopada). Piękno rozległych górskich stoków, otwarta przestrzeń i liczne malownicze trasy pokryte białym puchem tworzą niezapomniane widoki i są znakomitym miejscem, w jakim można się oderwać od miejskiego zgiełku i rozkoszować dziewiczą przyrodą.

Oprócz tradycyjnych sportów zimowych w Świera-dowie-Zdroju można przeżyć niezapomniane chwile, będąc w przejażdżkach psimi zaprzęgami. Przyjazne czworonogi są wspaniałymi towarzyszami podczas górskich wypraw. Przejażdżka ciągniętym przez psy zaprzęgiem pozwoli każdemu na nasz związek z naturą.

W pobliskim Wolimierzu mieści się gospodarstwo agroturystyczne Huskyfarm, które umożliwia turystom nie tylko możliwość wspaniałej przejażdżki zaprzęgami ciągniętymi przez syberyjskie psy husky, ale również noclegi i szkolenia pozwalające zostać samodzielnym maszerem (przewodnikiem psiego zaprzęgu). Kogo urzekną mądre i przyjazne psy, ten w przyszłości będzie mógł wziąć udział w pełniącym się często w tej okolicy wyścigu psich zaprzęgów.

Zostaw komentarz.