Psie zaprzęgi – Przygoda z zaprzęgiem husky

zaprzęg husky

Suwalszczyznę warto odwiedzić nie tylko latem, by popływać w swoich jeziorach, ale również zimą. Zimy bywają tu naprawdę mroźne – nie bez przyczyny Suwałki nazywane są polskim biegunem zimna.

Jak na rejon polarny przystało, nie brakuje tu więc możliwości przemierzania rozległych przestrzeni, pokrytych grubą warstwą śniegu za pomocą zaprzęgów ciągniętych przez psy. Wytrwałe, silne, przyjazne i uwielbiające zimowe rajdy psy rasy malamut, syberian i alaskan husky oraz grenlandy są coraz częstszym widokiem w północno-wschodnim zakątku Polski.

Sympatycznym czworonogom można kibicować w coraz popularniejszych wyścigach zaprzęgów. Kto zimą odwiedza Suwalszczyznę, ten nie musi się ograniczać do roli biernego obserwatora. Miejscowe firmy coraz chętniej zabierają turystów na przejażdżki psimi zaprzęgami. Podróżując w ten sposób przez mroźną krainę, pełną rozległych pól i gęstych lasów, można przez chwilę poczuć się jak XIX-wieczny poszukiwacz złota przemierzający lody Alaski lub pionierski polarnik zdobywający bieguny.

Okolica pełna jest wymarzonych tras wycieczkowych, które zadowolą nawet najwybredniejszych turystów. Zapierające dech w piersiach widoki na długo pozostaną w pamięci każdego. Bezpośredni związek z naturą, konieczność polegania na wadze i wytrwałości przyjaznego czworonoga oraz surowe warunki podróży sprawiają, że przejażdżka psim zaprzęgiem w okolicach Suwałk jest niepowtarzalnym sposobem na oderwanie się od cywilizacji oraz odkrycie w sobie pierwotnych instynktów zdobywcy i podróżnika.

Osada Ekologiczna Bięgnący Wilk w Ściborkach koło Bań Mazurskich jest w swojej ofercie zarówno kursy dla początkujących, jak i wyprawy dla bardziej doświadczonych podróżników. Specjalnością ośrodka jest również dogoterapia. Zaprzęgi są przystosowane do przewozu dzieci i osób niepełnosprawnych.

zaprzęg husky

Zostaw komentarz.