Paralotniarstwo we Wrocławiu

Szkoła Latania Paragliding prowadzona jest przez prawdziwych miłośników paralotniarstwa. Ośrodek ma więc w ofercie wszystko, co że być potrzebne początkującym i zaawansowanym lotnikom. Firma zajmuje się sprzedażą i wypożyczaniem sprzętu, organizacją kursów i paralotniarskich wyjazdów. Dla amatorów, którzy nie są jeszcze zdecydowani na szkolenie, a pragną zakosztować powietrznego dryfowania, przeznaczona jest oferta lotów tandemowych w parze z doświadczonym trenerem.

Firma organizuje zarówno starty za pomocą wyciągarki na lotnisku w podwrocławskich Mirosławicach, jak również loty z naturalnych startowisk w pobliskich górach. Profesjonalna obsługa, szeroka oferta i wspaniałe okoliczne krajobrazy sprawiają, że okolice Wrocławia są idealnym miejscem na rozpoczęcie przygody z paralotniarstwem.

Skoki spadochronowe w Warszawie

Skok spadochronowy z wysokości 4000 m – 50 sekund emocji przyprawiających o zawrót głowy, podczas swobodnego spadania z prędkością ok. 200 km/godz. i inne 5 minut szybowania na otwartym spadochronie nad lądowiskiem. Te niezapomniane przeżycia dostępne są dla każdego śmiałka żądnego mocnych wrażeń i silnej dawki adrenaliny, bez konieczności odbywania jakichkolwiek szkoleń.

Amatorzy podniebnych akrobacji mogą spróbować swych sił podczas skoków ze spadochronem w tandemie z wykwalifikowanym instruktorem. Na terenie Mazowsza skoki odbywają się najczęściej z wykorzystaniem lotniska należącego do Aeroklubu Warszawskiego (w Chrcynnie) oraz lotniska Aeroklubu Północnego Mazowsza (w Przasnyszu). Firmy oferujące skoki tandemowe gwarantują niezapomniane przeżycia oraz bezpieczeństwo oparte na profesjonalnym sprzęcie i doskonale wyszkolonych tandempilotach. Aeroklub Warszawski nie posiada w ofercie żadnych podniebnych atrakcji dla osób niezrzeszonych, jednakże lukę tę wypełnia prywatna inicjatywa. Jarosław Boroń (instruktor spadochronowy, członek Kadry Narodowej Polski) oferuje skoki tandemowe obejmujące trzy popularne lotniska aeroklubowe: Chrcynno, Piotrków Trybunalski i Przasnysz. Więc osoby z Warszawy i okolic są w stanie skoczyć ze spadochronem w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Niezapomnianą podniebną przygodę można przeżyć również na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Loty widokowy nad Wrocławiem

Amatorzy dryfowania w powietrzu powinni koniecznie odwiedzić Jelenią Górę. Ze względu na specyficzne warunki geograficzne regionu miasto jest odpowiednim miejscem do lotów szybowcowych.

Bliskość wysokich masywów górskich w Karkonoszach sprawia, że w okolicy występują niezwykle korzystne powietrzne prądy wstępujące (tzw. karkonoska fala), pozwalające pilotom szybowców na bardzo szybkie wznoszenie swoich maszyn. Miejsce słynie także z dużych wysokości, na które są w stanie wznieść się tutejsze szybowce. Tak atrakcyjne warunki geograficzne i klimatyczne sprawiły, że tradycja szybowcowa jest w okolicach Jeleniej Góry silna i doskonale rozwinięta. To tutaj ustanowiono wiele krajowych rekordów w zakresie osiągniętej wysokości lotu.

Kontynuuj czytanie

Skoki spadochronowe w Bielsko-Białej

Okolice Bielska-Białej słyną z bardzo malowniczych i zróżnicowanych walorów przyrodniczych. Samo miasto położone jest na kilkudziesięciu wzgórzach, poprzecinanych licznymi rzekami i potokami. Główna rzeka regionu – Biała (której miasto zawdzięcza swą nazwę) – wije się przez wyżynną okolicę, tworząc wyjątkowo urokliwą dolinę. Atrakcyjnych widoków jest tutaj tak wiele, że nie sposób ogarnąć ich wraz z innej strony niż z lotu ptaka – tylko wówczas podziwiać można w pełnej okazałości przepiękne wyżynne i leśne tereny oraz samo miasto.

Będąc w okolicach Bielska-Białej, można skoczyć na spadochronie. Miejscowy aeroklub oprócz bogatej oferty szkoleniowej dla przyszłych skoczków oferuje również możliwość jednorazowego zakosztowania podniebnych wrażeń, niewymagającą długich godzin treningu, specjalistycznego sprzętu ani wcześniejszego przygotowania. W Bielsku- Białej można odbyć skok spadochronowy w parze z doświadczonym skoczkiem, który udzieli fachowego instruktażu, a także zadba o bezpieczeństwo. Jest również możliwość utrwalenia tego niecodziennego preżycia w postaci zdjęć lub filmu.

Kontynuuj czytanie

Skoki spadochronowe nad Wrocławiem

W stolicy Dolnego Śląska nie brakuje również okazji, by zakosztować niezapomnianych wrażeń, jakich dostarcza chyba najbardziej emocjonujący ze wszystkich sportów powietrznych – spadochroniarstwo. We Wrocławiu można odbyć profesjonalny kurs spadochronowy w firmie Olimpie i w spadochroniarskiej sekcji Aeroklubu Wrocławskiego. Stowarzyszenie Olimpie organizuje również skoki tandemowe, przeznaczone dla osób niemających doświadczenia. Nie powinien wcześniejszego przygotowania, specjalistycznego sprzętu, badań lekarskich ani kursu – wystarczy trochę brawury i żyłka poszukiwacza przygód. Skoki spadochronowe we Wrocławiu.

Skoki Spadochronowe – okolice Trójmiasta

Skok ze spadochronem to oferta zarezerwowana niegdyś dla ludzi o mocnych nerwach, mających specjalistyczne przeszkolenie. Obecnie coraz modniejsza staje się formuła tzw. skoków tandemowych, w jakich odważny skoczek amator pod jednym spadochronem szybuje w towarzystwie doświadczonego instruktora. Skok tandemowy nie wymaga wcześniejszego przygotowania, specjalistycznych badań lekarskich, długotrwałych kursowani profesjonalnego sprzętu. Wszystko zapewniają organizatorzy. Jedyne co trzeba miecze sobą, to odrobina odwagi, żyłka poszukiwacza przygód i pragnienie przeżycia nowego, ekscytującego doznania.

Ostrów Wielkopolski to miasto, w jakim tradycja lotnicza sięga okresu międzywojennego. Tutejszy aeroklub do dziś należy do najbardziej prężnych, a wielu jego wychowanków stało się specjalistami wysokiej klasy. Trudno więc o lepsze miejsce do odbycia swego pierwszego kroku w przestworza. Wykwalifikowana kadra zadba, aby był on nie tylko jak najbardziej ekscytujący, ale też w pełni bezpieczny. Kto nie ma pewności, czy jest zdecydowany na śmiały skok spadochronowy, ten może wcześniej skorzystać z oferty lotów zapoznawczych, w ciągu których przyszli skoczkowie oswajają się z samym lotem samolotowym i wysokością oraz poznają sprzęt spadochroniarski.

Szybującym pod kopułą spadochronu oprócz wysokiego poziomu adrenaliny można zagwarantować również niezapomniane widoki. Okolica Ostrowa Wielkopolskiego jest poprzecinana rzekami, pełna jezior i malowniczych lasów.

Polecamy szczególnie skok nad półwyspem helskim (nad morzem): Skok ze spadochronem – nad helem.

Kto odpoczywa na Kujawach, ten może skorzystać z oferty Aeroklubu Pomorskiego. To wspaniałe miejsce na przeżycie powietrznej przygody niemal każdego rodzaju. Aeroklub ma sekcję balonową, szybowcową, samolotową, paralotniową i tak spadochronową. Ta ostatnia oprócz kursów pozwalających stać się samodzielnym skoczkiem oferuje również skoki w tandemie z instruktorem. Oprócz samego skoku aeroklub daje także możliwość wykonywania zdjęć oraz zamówienie pamiątkowego filmu.

Komu zastrzyk adrenaliny pozwoli jeszcze podziwiać widoki, ten nie będzie rozczarowany. Dominantą krajobrazu jest tak majestatyczna Wisła. Na zachód od Torunia rozciąga się Kotlina Toruńska, a na wschodzie zaczynają się krainy jezior: Pojezierze Dobrzyńskie i Pojezierze Chełmińskie. Przepiękne jest również samo miasto. Zespół starej części Torunia został wprowadzony na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trudno o lepszą rekomendację. Miasto urzeka wspaniale zachowaną średniowieczną starówką, której centrum stanowi rynek z gotyckim ratuszem, będącym pewnym z najpiękniejszych obiektów średniowiecznej architektury świeckiej w tej części Europy. Przepiękne są również gotyckie kościoły oraz liczne kamieniczki z okresu średniowiecza i renesansu. Zachowały się także fragmenty miejskich murów, w tym baszty i bramy. Urokliwym zabytkiem są również ruiny krzyżackiego zamku z XIII w.

Oferta na skoki spadochronowe w Trójmieście.

Loty widokowe

Liczne jeziora – zarówno duże i popularne, jak również urokliwe maleńkie akweny – sprawiają, że na Kujawy i do Wielkopolski najchętniej wybierają się miłośnicy pływania, wędkowania i żeglugi. To obok Mazur jeden z najpopularniejszych regionów wśród wielbicieli wodnych szaleństw. Nie zabraknie tu również atrakcji dla amatorów wariactw podniebnych. Malownicza okolica sprawia, że widok z lotu ptaka jest jedyny i zapierający dech w piersiach.

W niepozornej wsi Watorowo na turystów czekają niezapomniane przeżycia. Od 1992 r. na terenach tutejszego lotniska działa Ośrodek Szkolenia Lotniczego. Firma ma w swojej ofercie nie tylko kursy i szkolenia dla profesjonalistów, ale również propozycję dla zwykłych turystów – loty widokowe po malowniczej okolicy. Doświadczony pilot zabiera chętnych na pokład awionetki i wzbija się z nimi w chmury, by mogli oni podziwiać piękne widoki. Nikogo, kto odnajdzie na mapie maleńkie Watorowo, nie trzeba będzie przekonywać, że okolice tę warto ujrzeć z lotu ptaka. Wieś położona jest bowiem obok Chełmna, które z kolei stanowi zachodni kraniec urzekającego swą urodą Pojezierza Chełmińskiego. Miasto leży na prawym brzegu Wisły. Już z samego lądowiska rozpościera się widok na dolinę królowej polskich rzek. Z góry podziwiać można nie tylko atrakcje przyrodnicze, ale też samo miasto. Chełmno urzeka czerwonymi dachami średniowiecznej, starej części miasta. W panoramie Chełmna wybijają się wieże pięciu gotyckich kościołów oraz renesansowy ratusz. W mieście zachował się prawie cały obwód murów obronnych, a także pierwotny średniowieczny układ urbanistyczny, doskonale widoczny właśnie z podniebnej perspektywy. Na specjalne życzenie klienta obsługa ośrodka planuje i inne trasy lotów widokowych. Loty widokowe w całej Polsce można kupić w sklepie PrezentMarzen.com: oferta lotów widokowych.

widok z lotu ptaka - Chełmno

Urzekający widok Chełmna

Lotnisko - Watorowo

Lotnisko – Watorowo

Położona niedaleko Grudziądza wieś Lisie Kąty jest siedzibą aktywnie działającego Aeroklubu Grudziądzkiego. To tutaj jedno ze szkoleń odbył Mirosław Hermaszewski, późniejszy zdobywca kosmosu. Obecnie Lisie Kąty, oprócz oferty szkoleniowej i prężnej sekcji modelarskiej, proponują loty widokowe, w jakie doświadczeni piloci zabierają wszystkich chętnych. Do dyspozycji turystów są samoloty oraz, przy sprzyjającej pogodzie, szybowce (oferta z serwisu PrezentMarzen.com). Trasa lotu ustalana jest indywidualnie z samymi uczestnikami wycieczki. Okolica obfituje w atrakcje warte obejrzenia z pokładu samolotu. Grudziądz położony jest bowiem na pograniczu trzech przepięknych krain geograficznych: Pojezierza Iławskiego, Pojezierza Chełmińskiego i Równiny Tucholskiej. Oprócz lasów i jezior, zachwyt budzi również przecinająca okolicę Wisła oraz urzekające barwne prostokąty pól uprawnych. Warto z góry rzucić okiem również na sam Grudziądz. Miasto słynie z zabytków gotyku ceglanego. Na uwagę zasługują też ruiny zamku krzyżackiego, położone na malowniczym wzgórzu.

Lisie_Katy_lotnisko

Aeroklub w Lisich Kątach – lotnisko

 

Możliwość wzbicia się w przestworza czeka również na turystów wypoczywających w okolicach Leszna. Tamtejsza Centralna Szkoła Szybowcowa jest częścią Aeroklubu Polskiego. Należą do niej 33 samoloty i szybowce,  jej chlubą jest kadra, wśród której spotkać można również mistrzów świata w tej dyscyplinie. Doświadczeni piloci specjalizują się w kursach przeznaczonych dla specjalistów, nie stronią jednak od propagowania idei lotnictwa wśród amatorów. To właśnie do tych ostatnich skierowane są loty widokowe i tzw. loty propagandowe, w ciągu których można nie tylko podziwiać okolicę, ale dowiedzieć się też wiele na temat lotnictwa. Niejeden znakomity pilot w ten sposób zaczynał swą podniebną przygodę!

Okolica pełna jest typowo polskich krajobrazów, pełnych rzek, jezior, lasów i pól. Patrząc z góry na okoliczną ziemię, można w pełni docenić jej piękno. Przepięknym miastem jest też samo Leszno, szczególnie jego zabytkowa część. Na rynku króluje barokowy ratusz z XVII w. Warto z góry spojrzeć na najważniejszy zabytek sakralny Leszna – barokową kolegiatę św. Mikołaja, położoną na południe od rynku.

Krajobraz Leszna

Krajobraz Leszna

Amatorzy podniebnych przygód powinni również zajrzeć do Ostrowa Wielkopolskiego. Tamtejszy aeroklub oferuje turystom naprawdę niezapomniane przeżycia. Oprócz szkoleń profesjonalnych, specjalnością Aeroklubu Ostrowskiego są loty zapoznawcze, odbywane na szybowcach. Szczególnej dawki adrenaliny dostarczą tzw. loty na termikę. Wykorzystując ciepłe prądy wstępujące, szybowiec składa się nawet na wysokość około 3000 m – odbywa się wówczas długie i dalekie loty. Każdy lot zaczyna się od holu za samolotem, a później jest już tylko szybowanie, którego nie rozprasza dźwięk silników. Przez chwilę można się poczuć jak ptak szukający sprzyjających wiatrów.

Oprócz samego ekstremalnego przeżycia wielką atrakcją są również podniebne widoki. Przy dobrej widoczności podziwiać można panoramę całej Wysoczyzny Kaliskiej od Jarocina po Ostrzeszów. Warto zwrócić uwagę również na sam Ostrów Wielkopolski, którego zabudowa pochodzi głównie z XIX w. Ścierają się w niej dwie interesujące tendencje architektoniczne: klasycyzm i historyzm.

Polecamy także loty widokowe wprost z balonu wypełnionego powietrzem.

Ostrow_Wielkopolski_bird's-eye_view_2008-07

Ostrów Wielkopolski z lotu ptaka

Na spadochronie nad Radawcem (Lublin)

Dla poszukiwaczy przygód na Lubelszczyźnie nie zabraknie mocnych wrażeń. W Radawcu, położonym nieopodal Lublina, znajduje się lotnisko, które oferuje możliwość skoków ze spadochronem.

Radawiec i okolice śmiałkowie mogą podziwiać, unosząc się na spadochronie na wysokości 3000 m. Skoki można również pracować w tandemie z instruktorem spadochroniarstwa, a nawet zamówić nagranie lotu, które uwieczni unoszący się nad ziemią drugi skoczek. Skoki tandemowe to doskonała oferta dla tych, którym brak spadochroniarskiego doświadczenia, a jednak zawsze marzyli o brawurowym skoku w przestworza.

Kto w trakcie lotu jest w stanie zachować zimną krew i rozejrzeć się wokół, ten będzie mógł podziwiać piękne lesiste okolice oraz chlubę Radawca – wspaniały park pałacowy. W oddali rozpościera się panorama największego miasta regionu – Lublina.

Kogo wciągnie spadochronowe szaleństwo, ten na terenach Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu może odbyć specjalistyczny kurs przygotowujący do odbycia samodzielnych skoków.

Dla chcących kupić komuś na prezent skok spadochronowy najbliżej Lublina, serwis PrezentMarzeń oferuje skok spadochronowy w Warszawie.

Skoki spadochronowe w Krakowie

W Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie co roku przyjeżdża wielu krajowych i innych turystów, nie brakuje miejsc, w których można spełnić swoje pragnienie i zakosztować spadochronowego szaleństwa.

Co ważniejsze, nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie ani fachowe przeszkolenie, ponieważ w regionie istnieje kilka ośrodków oferujących skoki spadochronowe w tandemie z doświadczonym instruktorem. Możliwe jest również utrwalenie skoku w postaci zdjęć lub filmu. Komu spodoba się swobodne spadanie w przestworzach, ten będzie mógł w przyszłości odbyć specjalistyczne szkolenie w jednym z licznych lokalnych ośrodków, by stawać się samodzielnym skoczkiem.

W stolicy Małopolski – Krakowie – działają dwie firmy realizujące tandemowe skoki spadochronowe. Zwiedzając dawną siedzibę polskich królów, nie trzeba więc już ograniczać się do wizyty na Wawelu i wysłuchania hejnału z Wieży Mariackiej.

Skoki spadochronowe – Kraków

Odpoczywający w górach mogą poszukać ekstremalnych przeżyć w Nowym Targu. Na tutejszym lotnisku działają dwie firmy specjalizujące się w skokach tandemowych. Atutem Nowego Targu są oczywiście zapierające dech w piersiach widoki. Nie powinien chyba nikomu tłumaczyć, jak niezapomnianym przeżyciem jest swobodne spadanie pod czapą spadochronu, gdy w oddali znajduje się majestatyczne górskie szczyty.

Skoki spadochronowe – Nowy Targ

Kto na miejsce wypoczynku wybrał Bieszczady, Beskid Niski czy inny malowniczy rejon Podkarpacia, a pragnie skoczyć ze spadochronem w tandemie z ekspertem, ten najbliżej będzie był do Krosna, gdzie znajduje się lotnisko Aeroklubu Podkarpackiego.

W okolicach Gór Świętokrzyskich ze spadochronem skoczyć można w podkieleckim Masłowie.

Loty Widokowe nad Warszawą

Lot widokowy szybowcem, awionetką albo balonem dostarczy nie tylko niezapomnianych przeżyć i emocji, ale także umożliwi uwiecznienie na zdjęciach malowniczych krajobrazów Mazowsza i panoramy rozpościerających się w dali miast.

Loty widokowe nad miastem

Na terenie Mazowsza bogatą ofertę lotów widokowych zapewnia PrezentMarzeń (loty odbywają się z różnych miejsc w okolicach warszawy), którego atrakcje dla użytkowników indywidualnych stanowią loty szybowcami („Bocian”, „Puchatek”, „Puchacz”) oraz awionetkami („Cessna”, „Zlin”). Flota firmy wykorzystującego lotnisko w Przasnyszu, obejmuje samoloty „Wilga” i „Cessna” oraz szybowce „Puchatek” i „Puchacz”. Aeroklub Warszawski w swej ofercie nie posiada atrakcji dostępnych dla osób niezrzeszonych, jednak dzięki prywatnej inicjatywie panorama stolicy, szczyty nowoczesnych wieżowców i wijąca się niczym wstęga Wisła są na wyciągnięcie ręki. Firma PrezentMarzeń oferuje swoim klientom loty widokowe nad Warszawą. Trasa powietrznej wycieczki rozpoczyna się i kończy na warszawskim lotnisku Babice. Podczas podróży pasażerowie przelatują m.in. nad Wisłą, malowniczym Jeziorem Zegrzyńskim i Serockiem. Loty odbywają się awionetkami „Cessna 172 Skyhawk”, jednak jest jeszcze możliwość wyczarterowania innego samolotu.

Oferty Lodów widokowych (źródło: prezentmarzeń.pl:

 Loty widokowe